WHATSAPP DESTEK HATTI: 0542 442 84 42
 

 Dişlerinizi Nasıl Sağlıklı Tutabilirsiniz?
09 Ağu

Dişlerinizi Nasıl Sağlıklı Tutabilirsiniz?

Yazar: kozmetikburada Okunma: 70 Yorumlar: 0

Dişlerinizi Nasıl Sağlıklı Tutabilirsiniz?

Çocuklar şu adımları izleyerek dişlerinin sorumluluğunu alabilirler:

  • Kahvaltıdan sonra ve yatmadan önce günde en az iki kez fırçalayın. Mümkünse, öğle yemeğinden sonra veya tatlı atıştırmalıklardan sonra fırçalayın. Düzgün fırçalamak plakları parçalar.
  • Sadece ön dişlerinizi değil tüm dişlerinizi fırçalayın. Yanlardaki ve arkadaki dişlere biraz zaman ayırın. Diş hekiminizden diş etlerinize zarar vermeden dişlerinizi temizlemenin en iyi yolunu göstermesini isteyin.
  • Fırçalarken zaman ayırın. Her fırçaladığınızda en az 2 veya 3 dakika ayırın. Zamanı takip etmekte zorlanıyorsanız, bir zamanlayıcı kullanın veya zamanın geçmesine yardımcı olması için sevdiğiniz bir şarkının kaydını çalın.
  • Diş fırçanızın yumuşak kıllara sahip olduğundan emin olun (paket, yumuşak olup olmadıklarını size söyleyecektir). Ebeveyninizden her 3 ayda bir yeni bir diş fırçası almanıza yardım etmesini isteyin. Bazı diş fırçaları, değiştirme zamanı geldiğinde renk değiştiren kıllara sahiptir.
  • Diş hekiminize antibakteriyel ağız gargarasının sizin için uygun olup olmadığını sorun.
  • Onları sağlıklı tutmanın çok önemli bir yolu olan dişlerinizi nasıl diş ipi kullanacağınızı öğrenin. İlk birkaç kez yaptığınızda garip geliyor, ama çok yakında profesyonel olacaksınız. Diş ipini her diş arasında ve diş eti çizgisi boyunca günde bir kez nazikçe kaydırın. Diş ipi, ne kadar iyi fırçalarsanız fırçalayın, diş fırçanızın ulaşamadığı yerlerde saklanan yiyeceklerden kurtulur.

Yorum Yaz

Blog Kategorileri